Mobilita a Flexibilita

MOBILITA A FLEXIBILITA. Přemýšlej o pohybu jako celku a dívej se na tělo komplexně. Tvoje výsledky a výkon budou mnohem lepší a tvoje tělo silnější a ohebnější. Chcete se s námi protáhnout ?


Budování svalové hmoty


Je to stejné u nás žen jako u mužů ? Baví mě cvičit s muži , zejména začátečníky a pozorovat pak pokroky a porovnávat výsledky.... Obecně platí, že každý postup v tréninku je vhodný pro nás pro všechny pokud nejsme limitovaní zdravotně a pokud dané cvičení funguje. Rozdíly najdeme pak v genetice, ženy máme méně svalů na horní části těla a tím i menší sílu , ovlivňují nás hormony apod. Zásadní je systém v tréninku, plán , vědět co , proč a kdy cvičit. Co je trochu nevděčné, že nám to tělo bez kontinuity nebude fungovat a vypadat stoprocentně. Rychle jde vše dolů a pak znovu začínáš, ale svaly si pamatují a je to fajn vlastně.  


Overball


Overball neboli Mini ball využívám jako další účinnou cvičební pomůcku pro balanční a kompenzační cvičení po úrazech,  zpevnění svalů a protažení. Sérií několika pravidelných cviků lze skutečně dosáhnout posílení a protažení svalů, které dosud zahálely.

Bodyweight Fitness


Efektivní protažení a cvičení s vlastní váhou těla. Nepotřebujete žádné pomůcky než vlastní tělo. To, ale neznamená, že cvičení a trénink je jednoduchý. Samotný trénink bývá leckdy náročnější, než cvičení na strojích. Ptáte se proč? Získáváte kontrolu nad svým tělem, které se stává ohebnějším, pružnějším a silnějším. Získáváte průpravu k dalším sportovním aktivitám a tvary také získáte. Zaujal tě tento styl cvičení , chceš zkusit něco nového? Pro více informací mě zkontaktujte ZDE !

Body Rutina 

Sestava pro každodenní rutinu protažení a zpevnění

S těmito cviky a pozicemi zaručeně zmírníte a odstraníte ztuhlost a napětí svalů. Není to bohužel hned a lusknutím prstu, jak bychom si všichni přáli. Abychom dosáhli toho, čeho chceme, je třeba setrvat a rutinně trénovat. Doporučuji zpočátku pod vedením trenéra. Zmenšíte tím riziko poranění a zvýšíte si šanci k efektivnímu a procítěnému výsledku.

Zdravá a pevná záda bez tuku 


Nastartujte se semnou na živo při první sérii těchto jednoduchých za to efektivních cviků a rezervuj si lekci ZDE.  

Zádové svalstvo je ve většině případů až tou poslední oblastí,  na kterou pomýšlíme při hubnutí. Přirozeně se soustředíme na viditelné, přední části těla. U žen jsou to hýždě, břicho, stehna, u mužů hrudník a paže. Obecně muži mají větší výhodu,  mají více svaloviny a tak oblast zad je pro ně někdy lépe zdolatelná. Vlastní zkušenosti mě přivedli k myšlence, abych se této svalové partii více věnovala, jak z hlediska anatomického, ale i estetického. Cílem je dosáhnout ve cvičení dvojí efekt, mít zdravé tělo, které dobře vypadá bez ohledu na věk.  Pokud vás trápí tuk na zádech, nevzhledné faldíky, pak je tu série cviků právě pro vás. Omyl pro všechny, kteří si myslí, že můžeme hubnout konkrétně jednu svalovou partii. Jde o komplexní zpevňující cvičení, které zvládne každý. Jen trpělivost a vytrvalost tě dovede k výslednému efektu a pocitu krásných a  zdravých zad. 

Chcete se zbavit bolesti zad a mít je zároveň dobře vypadající? Vyzkoušej druhou sérii těchto jednoduchých za to efektivních 6 cviků a rezervuj si lekci. 

Domácí cvičení - typy a kreativita v jednom 


Využij gauč jako fitness pomůcku a posiluj střed těla doma. Zpevníš si jádro a vytvaruješ si břišní svalstvo a posílíš si pěkně záda. Jdi do pozice bočního prkna. Drž střed těla a měj stažené břicho. Pozor na zápěstí, které pěkně fixuj, hlava je vytažená z ramene. Váhu směřuj rovnoměrně do celého těla. Volně dýchej a koncentruj se. Pro pokročilejší unož nohu a vydrž v pozici alespoň 10 vteřin nebo 15 x unož směrem nahoru a dolu. Opatrně přenes váhu na obě ruce a vyměň stranu a cvik opakuj. Pro pokročilejší je varianta přitažení nohy pomocí odporové  gumy.

Domácí protažení celého těla na gauči 

Příjemná série 3 cviků k protažení a posílení zad a středu těla. První cvik kobra s dolními končetinami na gauči, hlava je vytažená z ramen. Druhý cvik zaměřený na střed těla, hýždě. Střídavé zanožování nohou s propnutým kolenem. Třetí cvik most , cvik je pokročilejší variantou a tak doporučuji trénovat pod dohledem a s řádným rozcvičením. 

Taneční


Nádherná pozice v záklonu . Rozvíjí rovnováhu a pružnost páteře, harmonizuje činnost nervové soustavy. Můžeš ho praktikovat v několika variantách. Pro naší domácí modifikovanou variantu  připomenu několik bodů. Nezapomeň se rozcvičit i přesto, že patříš k flexibilním jedincům. Nikdy nepraktikuj bez protažení. Výchozí pozicí je pozice hory. Soustřeď se do jednoho bodu. Postav se na levou dolní končetinu. Pokrč a mírně zanož pravou dolní končetinu, na které máš  zafixovanou odporovou gumu. Volný konec gumy polož na pravé rameno. Chvilku počkej a najdi si bod pro udržení rovnováhy. Po té chyť volný konec gumy oběma rukama a vzpaž. Nikam nespěchej a volně dýchej.  Tlakem pravého nártu do gumy zároveň zvedej koleno do výšky a současně se předkláněj. Dejte pozor, abyste nezvedli ramena k uším. Fixujte je stabilitou lopatek. Po té přejdi na druhou stranu.